Replika karabinka GFG28 A2 - czarna

  • Wykonanie: tworzywo + metal
  • Waga: 2935g
  • Długość: 806mm
  • Kolor: czarny
  • Prędkość wylotowa: ~400 FPS
  • Napęd: elektryczny
  • System szybkiej wymiany sprężyny PCR™
  • Producent: GFC Guns

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Replika karabinka GFG28 A2 - czarna
Producent: GFC Guns
Kod produktu: GFG-01-006413
Ocena: 4/54.50 / 5 (14 opinii)
Seria: PR_05_02
CzarnyMulticam
status_icon
Produkt w magazynie w dużej ilości
Wysyłka w 1 dni
Koszt od 9,90 PLN
516,77 PLN
516,77 PLN
490.93PLN / 1szt.
Oszczędzasz 5% (25,84 PLN).
736.40 pkt.
49.09 pkt.
  • Delicious
eRaty Santander Consumer BankeRaty Santander Consumer Bank

U nas możesz kupić na raty!

Oferujemy Ci szybkie i łatwe zakupy na raty bez wychodzenia z domu. Wniosek o kredyt złożysz online podczas składania zamówienia.
Oblicz ratę
Szybkie i tanie zwrotySprawdź
PEŁEN OPIS

Replika karabinka GFG28 A2

Broń strzelecka w układzie bull-pup (zwany niekiedy bezkolbowym) posiada długa tradycję i równie wielu zwolenników, jak sceptyków. Jedna z zalet tego typu konstrukcji jest jednak ciężko podważalna - to możliwość zastosowania naprawdę długiej i skutecznej lufy, przy zachowaniu stosunkowo kompaktowych gabarytów samego karabinka. Nie można też zapominać o walorach estetycznych - bull-pupy sa po prostu charakterystyczne i nie sposób ich pomylić z niczym innym. GFC Guns prezentuje nową airsoftową replikę jednej z najpopularniejszych konstrukcji bezkolbowych, szturmowego karabinu rodem z Austrii. 

Podobnie jak w palnym oryginale, korpus repliki został wykonany z mocnego, polimerowego tworzywa sztucznego. Częściowo został pokryty chropowatą, antypoślizgową fakturą, zwiększając tym samym pewność chwytu. Metalu użyto do produkcji całej przedniej części repliki wraz z lufą zewnątrzną oraz grzbietową szyną RIS, a także drobnych elementów takich jak klapka wyrzutnika łusek, czy tłumik płomienia.

W celu zwiększenia funkcjonalności repliki, została ona wyposażona łącznie w 6 uniwersalnych szyn montażowych RIS 22mm. Mamy dzięki temu możliwość instalacji całej gamy akcesoriów, takich jak dodatkowe celowniki kolimatorowe, czy oświetlenie taktycznie. W tylnej części repliki znajduje się metalowe ucho do mocowania zawieszenia taktycznego typu QD - szybkiego wypięcia. Dostęp do pokrętła regulacji systemu hop up uzyskujemy standardowo, po odciągnięciu rączki przeładowania i odsłonięcia tym samym okna wyrzutnika łusek. Rączkę można zablokować w tylnej pozycji. Tłumik płomienia został osadzony na 14mm, lewoskrętnym gwincie.

Akumulator repliki mieści się wewnątrz kolby (o ile możemy użyć tego słowa przy okazji układu - nomen omen - bezkolbowego). W tym celu wystarczy zdjąć gumową stopkę. Nie potrzeba do tego żadnych narzędzi, gdyż mocowana jest "na wcisk". Kilka sekund trwa również rozłożenie całego karabinka na dwie części - gdy chcemy np. dostać się do komory hop-up i lufy wewnętrznej. Aby to uczynić, wystarczy tylko nacisnąć metalowy trzpień - blokadę, po czym rozsunąć konstrukcję na 2 części - korpus oraz część frontową z lunetą i lufą.

Zamiast użytej w podstawowej wersji integralnej lunety, wersja A2 daje nam wolny wybór przy wyborze celownika. Posiada wykonaną z metalu, grzbietową szynę montażową RIS 22mm, która umożliwi mocowanie dowolnej optyki, bądź mechanicznych przyrządów celowniczych.

GFG28 nie posiada tradycyjnego selektora ognia - zamiast tego znajdziemy tu dwustopniowy zespół spustowy, którego płytsze naciśnięcie powoduje strzał pojedynczy, głebsze natomiast - ogień ciągły. Bezpiecznik znajduje się przy chwycie pistoletowym i może być obustronnie obsługiwany. Z przodu, pod lufą, znajduje się charakterystyczny dla tego karabinka, składany, 3-pozycyjny pionowy chwyt przedni.

Replika posiada system szybkiej wymiany sprężyny PCR™ - Power Control Ready™, pozwalający minimalnym nakładem czasu wymienić sprężynę główną. Nie ma tu potrzeby wyciągania gearboxa i rozkręcania całej konstrukcji: wystarczy zdjąć stopkę kolby, odkręcić plastikową zaślepkę, po czym przez otwór w tylnej ściance gearboxa wyjąć prowadnicę wraz ze sprężyną. 

System PCR™ - Power Control Ready™ umożliwia szybkie i sprawne dostosowanie mocy repliki do warunków spodziewanych na airsoftowym polu walki, bez konieczności posiadania dostępu do warsztatu czy szeregu specjalistycznych narzędzi. Możemy teraz łatwo zagwarantować idealny kompromis pomiędzy efektywnością prowadzenia ognia i bezpieczeństwem własnym i innych graczy.

Sam mechanizm został oparty na zmodyfikowanym gearboxie v.3 wyposażonym m.in w 7mm metalowe łożyska oraz łożyskowaną prowadnicę sprężyny. Szczelność, jakość części oraz ich dobre spasowanie zapewni dobre osiągi i dużą żywotnośc układu. Długa, 510 mm lufa wewnętrzna sprawia, że replika nada się do prowadzenia ognia na dalszych dystansach. Jednocześnie długość całej repliki wynosi jedyne 806mm, co czyni z niej bardzo kompaktowe narzędzie, które nie sprawi żadnych problemów przy operowaniu w warunkach CQB, w pomieszczeniach, w pojazdach, etc.

Do repliki dołączono wykonany z tworzywa magazynek typu hi-cap o pojemności 330 kulek.

Zestaw nie zawiera akumulatora ani ładowarki.

Przykładowe modele akumulatorów mieszczące się bezproblemowo do kolby repliki: 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198890-Akumulator-LiPo-7-4V-1600mAh-20C.html?text=gf-bat-21
http://gunfire.pl/product-pol-1152198891-Akumulator-LiPo-7-4V-1600mAh-20C-2-modulowy.html?text=gf-bat-22

W zestawie znajduje się:

- replika
- magazynek
- wycior
- instrukcja obslugi

Parametry techniczne:
Wykonanie:
Metal + tworzywo sztuczne
Nazwa:
Replika karabinka GFG28 A2
Producent:
GFC Guns
Gwarancja:
12 miesięcy
Prędkość wylotowa [FPS]:

Jest to prędkość kulki, w momencie opuszczenia przez nią lufy repliki. Mierzona jest w FPS (stopy na sekundę).

1 FPS = 0,3 m/s

1 J = 99 m/s

1 J = 326,7 FPS

~400
Napęd / zasilanie:
Napęd elektryczny
Wersja gearboxa:

Oznaczenia v2, v3, v6 nie oznaczają stopnia zaawansowania mechanizmu ,a jedynie kształt zastosowanego szkieletu, który dobierany jest przez producenta w zależności od możliwości korpusu repliki. Przykładowo, repliki z rodziny M4/M16, MP5, mają gearbox v2, natomiast rodzina AK czy G36 gearbox v3.

Gearbox v3
Tryb ognia:
Ogień pojedynczy, ciągły
Średnica łożysk w GB [mm]:
7
Długość repliki [mm]:

Długość repliki mierzona jest pomiędzy dwoma najdalej oddalonymi od siebie punktami. Poszczególne modele posiadają kilka tych wartości, ze względu na swoją konstrukcję umożliwiającą zmniejszenie lub zwiększenie długości (np. składana kolba lub przedłużany tłumik ognia).

806
Długość lufy wewnętrznej [mm]:
510
Waga [g]:

Jest to wartość, która obejmuje wagę repliki, magazynka oraz pozostałych akcesorii znajdujących się w zestawie bez akumulatora, ładowarki, wyciora itp. itd.

2935
Rodzaj magazynka:
Magazynek typu Hi-Cap
Pojemność magazynka [szt.]:
330
Hop-Up:

System Hop-Up służy do podkręcania kulki podczas wystrzału (wprowadzenie jej w obrót rotacyjny), dzięki któremu, przedłuża ona swój tor lotu. Działające prawa fizyki, powodują iż obrót kulki unosi ją do góry, natomiast siły grawitacyjne naturalnie ją przyciągają. Odpowiednie wyregulowanie Hop-Up, spowoduje wyrównanie tych dwóch zjawisk, co zaowocuje długim i prostym lotem na dłuższym dystansie oraz większeym skupieniem strzału (poprawienie celności).

Jest, regulowany
Blow Back:

Blow Back (BB) jest to system imitujący pracę zamka (odrzut podczas wystrzału), który spotykany jest najczęściej w modelach gazowych pistoletów i karabinów, jednakże co raz częściej pojawia się on także w replikach elektrycznych. Dzięki temu, strzelanie staje się bardziej zbliżone do ostrych odpowiedników, co zwiększa realizm podczas rozgrywek. Za każdym naciśnięciem za spust, replice towarzyszy tzw. "kopnięcie", czyli odrzut spowodowany zwrotnym ruchem zamka.
W modelach gazowych, system blowback działa dzięki przeznaczonej na ten cel większej części gazu, natomiast w replikach elektrycznych, zamek poruszany jest dzięki pracy silnika napędzającego cały mechanizm.

Brak
Akumulator w zestawie:

Akumulator NiCd cechuje się dużą wydajnością prądową, ale występuje w nich uciążliwy efekt pamięci. Powinny być rozładowywane i ładowane w pełnych cyklach, tj. zaleca się pełne rozładowanie, a po rozładowaniu należy akumulator niezwłocznie naładować nie pozostawiając go na dłużej w stanie rozładowanym.

Akumulatory NiMH charakteryzują się szybszym czasem samorozładowania i krótszą żywotnością - z drugiej strony, osiągają one ok. 30% więcej pojemności.

Brak
Newsletter:
Repliki pozostałe
System szybkiej wymiany sprężyny:
TAK
Opinie użytkowników
Ilość opinii: 14 Średnia ocena: 4.50
Ocena: Ocena: 3
Autor: Piotr, Gdynia
Replika otrzymana 05.11. Na pierwszej strzelance ułamał się przedni chwyt (ZnAl to zły pomysł na trzpień i to jeszcze drążony)- dorobiłem własne mocowanie na stałe chociaż wyważenie repliki pozwala na używanie jej bez tego uchwytu i jest to również wygodne. W przesyłce nie dostałem słabszej sprężyny, dosłano po informacji do sklepu (plus za podejście). Gumka hop-up zmieniona na systemę ale od początku problemy z regulacją hop-up; dopiero po kilku strzelankach uważne przyjrzenie się kompletności komory HU ukazało brak pierścienia zabezpieczającego regulator HU przed jego odsuwaniem się w kierunku GB i gubieniem ustawień. Oring odpowiedniej grubości i średnicy załatwił sprawę. Dalsze problemy z niedziałaniem regulacji HU doprowadziły do prób z różnymi dystanserami i okazało się, że stockowy do systemy jest za mały. Dobrze działa z gumką Ssytema jak i G&G zieloną dystanser od zestawu G&G ale do momentu zakupu swojego zestawu zastosowałem dystanser z kawałka patyczka do uszu ;-).W końcu mam regulację. Są również straty ciśnienia na styku dysza-gumka HU (test papierka oblany) i ani z Systemą ani z G&G (chociaż tu jest trochę lepiej) efekt nie jest zadowalający: na kulkach 0,25g osiągam 316-321 FPS (w przeliczeniu na 0,2g daje to 360 FPS więc info na stronie produktu o ok. 400 FPSach jest trochę na wyrost jak dla mojej repliki). Aby zbliżyć się do tych 400 FPS (zwyczajowo podawanych dla kulek 0,2g) musiałbym mieć 355-360 FPS dla kulek 0,25g. Porównamy efekty zmian przy najbliższej okazji z kolegą Tomaszem z Gdańska, którego opinia też tu jest ale on trafił na lepiej złożony egzemplarz. :-) Piotr, Gdynia
Ocena: Ocena: 5
Autor: Bartosz, Dąbrowa Górnicza
Replika na tą cenę świetna. Rączka standardowo ułamała się (jak we wszystkich aug a1 a2). Rączka przeładowania chodziła ciężko jednak po rozebraniu i przesmarowaniu kilkukrotnym zamka chodzi fajnie. Wsadziłem gumkę przeźroczystą guardera, dysze doszczelnioną SHS, kable 1,5 kwadrat, baterię lipo i chodzi jak marzenie jeszcze tylko lufa i profilaktycznie tłok i replika marzenie za 550+150 wkładu.
Ocena: Ocena: 5
Autor: Tomasz, Gdańsk
Karabinek za taką cenę jest super zarówno do lasu jak i na CQB. Dobrze wykonany, świetnie leży w dłoniach, nawet można strzelać z jednej ręki. Dobry zasięg i fps jak na stockowy karabinek.
Ocena: Ocena: 5
Autor: Bartek, Gorzów Wielkopolski
Kupujcie, jeśli chcecie się wyróżnić wśród powszechnych m4 i ak. Za tę cenę są lepsze repliki, ale ta też nie jest najgorsza. Polecam brać w wersji bez lunety i za zaoszczędzoną stówkę kupić lufę precyzyjną i gumkę hop up.
Ocena: Ocena: 4
Autor: Paweł, Łódź
Jak ktoś lubi AUGi to jest to dobry wybór na początek. Spasowanie na całkiem dobrym poziomie, stwarza wrażenie solidnego, jedyne co to w rączka taktyczna wydaje "chiński" dźwięk przy rozkładaniu, a rączka przeładowania działa topornie. Jedna z lepszych replik do 600 zł.
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
Świetny karabin w swoim przedziale cenowym. Daleki zasięg, podatność na tunning. Polecam jako średnio budżetowy karabin wsparcia/snajperski :)
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 4
Autor: Paweł, Tarnów
Replika karabinka GFG28 A2 - czarna
+ wykonanie jak i komfort użytkowania + chropowate powierzchnie na rączce i kolbie + łatwość demontażu lufy i gumki HU + stockowe 400fps i podatność na tunning + dłuuuuga lufa :) - dodatkowa składana rączka (trzeszczy, rusza się, generalnie przeszkadza) - pokrywa wylotu łusek (regulacja HU, ciężko się odciąga) Z czystym sumieniem mogę polecić replikę. Nadaje się jako szturmówka jak i subtelna snajperka (po tunningu). Bardzo przyjemnie leży w dłoni i świetnie wygląda :)
Ocena: Ocena: 3
Autor: Patrycja, Wejherowo
Świetne osiągi i ergonomia. Szkoda tylko że moja 6 letnia siostra wyrwała (?!) lufę.
Ocena: Ocena: 5
Autor: Karol, Koszalin
Super replika jak na taką cenę. Po wymianie styków i podłączeniu baterii Li-po aż miło słuchać jak chodzi. Zasięg rewelacyjny. Nic do zarzucenia.
Ocena: Ocena: 5
Autor: Łukasz, Świdnica
Lepsza snajperka niż snajperki sprężynowe. Porządny GB i duży potencjał do ulepszeń. BARDZO POLECAM
Ocena: Ocena: 5
Autor: Łukasz, Czarnków
Replika bardzo fajna ma dobry zasięg jak na tą cenę bardzo opłacalny wybór jak na jeden z pierwszych karabinów
Ocena: Ocena: 5
Autor: Jacek, Podegrodzie
Bardzo fajna replika dobry zasieg w puszke mozna trafic z 35 metrow 0,23 g
Ocena: Ocena: 5
Autor: Mateusz, Legnica
Elegancka replika wystarczy nanieść kamuflaż dołożyć prec lufe gume hu mosfet i mamy 426-430 fps ( sprawdzone stockowe 412-415 fps)
Ocena: Ocena: 5
Autor: Piotr, Kętrzyn
Bardzo dobra replika, jak na tę cenę.
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel